Strajedi Tasarım ve Yazılım Ofisi
Rave Mag
Anasayfa » Projeler » Rave Mag

Ekim 2012 tarihinde dijital olarak yayın hayatına başlayan Rave Mag, Strajedi’nin bir projesidir.

Modern Müzik Atlası sloganıyla Rave Mag, müzik dünyasındaki en yeni gelişmeleri, geçmişin içimize işleyen çalışmalarını ve gelecek zamanın beklenen işlerini, müzikseverlerle buluşturuyor. Genç yazar kadrosu ile zamanın ruhunun peşinde kulaklıklarıyla koşan Rave Mag, oluşturduğu özgün içerikler ile “dijital bir müzik kütüphanesi” olmayı hedefliyor.

Rave Mag Dijital

Rave Mag içerik oluştururken nelere dikkat eder?

  • Tartışmasız müzik etiketi koyabileceği her türlü içeriğe yer verir.
  • Sınırları ve filitrasyonu yazarlarının kulaklarına bırakır.
  • Organik ve konsept yazı serileri oluşturur.
  • Farklı sanat dallarını birleştirmeyi sever.

Rave Mag kimlere ulaşmayı hedefler?

Dinlediği müziğin kime ait olduğunu, hangi türde olduğunu ve nereden geldiğini bilen, bilmek isteyen, yeni keşiflere açık olan, kendine sıkça “ne dinlesem?” diye soran, keskin tanımlamalarının yanında müzikle kurulan organik bağı merak eden, dinlediği iyi müziği paylaşmak isteyen bilinçli müzik geeklerine doğru bir kaynak olmanın heyecanındadır.

Rave Mag Dergi

Rave Mag olarak dijital yayın hayatımıza ek olarak, üç ayda bir çıkacak ve ücretsiz edinilebilecek basılı dergimiz ile varlığımızı sürdürmeye devam edeceğiz.

128 sayfadan oluşan Rave Mag dergi, hem içerik hem de tasarım açısından kitap ve dergi arasında paslaşmaların çoğunlukta olduğu bir organizmaya sahip. Bu organizmada müzik ile keşfettiğimiz topraklar, daha yakından tanıyacağımız kahramanlar ve seslerin etrafında toplanan alt kültürler yer alıyor

Her biri zamansız bir kurgu ile hazırlanan ve yazarın kendisini içine katarak hem bilgi hem de birikim olarak özelleştirilen içerikler. Bununla organik bir bağ kurarak oluşturulan görsel ve tasarımsal dil. Tümünün birleşiminde ise ortaya tüketimi uzun süren, içerik ve görsellik açısından arşivlik bir dergi oluşumu çıkıyor.

4.5 yıldır değişmeyen içerik çizgisi ile kendi okuyucu kitlesi oluşturan Rave Mag, kültür sanat sahnesinin içerisinde yer alan söz sahibi ve bilir kişi konumundaki takipçilerine hitap ediyor. Bu durum topluluk oluşturma ve referansla yayılan iletişim yapmada fayda sağlamaya devam ediyor.

Rave Mag Etkinlikleri

Bean Beat Bite

Rave Mag ve NOW.’ın ortak meyvesi olan “Bean Beat Bite” dizisi, sizi pazar dinginliğini halka arz etmeye çağırıyor. Güne erken başlayanların kahvaltı sonrası sosyalleşme merkezi ve cumartesi çılgınlığının ağır çekimde düşüş noktası olan Bean Beat Bite, şehrin konsept mekanlarında sizlere kahve kokulu bir etkinlik sunuyor.